<%=blog_Title%>

Sistite İyi Gelen Bitkiler

0 Yorum            Defa okundmuş       Tarih: 04.12.2013

Sistit; Mesane İltihaplanmasıdır Kadınlarda Sık Görülen İdrar Yolu Hastalığıdır Hastalar Genellikle Sık Sık İdrar Yapma Ve Yanma Şikayetiyle Hastaneye Başvuruyorlar

Sistite İyi Gelen Bitkilerİdrar kesesi iltihabına karşı kullanılan doğal çareler rahatsızlığı olan birçok kişinin iyileşmesini sağlamıştır ve hastalığın tekrar oluşma riskini en aza indirir. Evde hazırlanan birçok doğal ilaç antibiyotikler kadar etkidir.

Yapılan araştırmalara göre idrar kesesi iltihabına karşı antibiyotik kullanan kişilerde hastalık birkaç ay sonra tekrar görülmeye başlamıştır. Evde hazırlanan doğal ilaçlar hastalığın ileride tekrar görülme olasılığını azaltır.

Evde hazırlanan doğal ilaçlar bağışıklık sistemini güçlendirerek iltihaba neden olan bakterilerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Hastalığa karşı en iyi doğal ilaç idrar kesesindeki koli basilini yok edecek olan ilaçtır.

Kızılcık Suyu

Organik kızılcık suyu idrar kesesi iltihabını önlemede yardımcı olur; fakat tek başına kızılcık suyu hastalığı iyileştirmeye yetmez. Diğer doğal meyve ve sebzeleri yemekte bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalık ile savaşmada etkili olur. Kızılcık suyunun asidik içeriği idrar kesesindeki koli basilini temizler.

Yaban Mersini Suyu

Araştırmacılar yaban mersi suyunun da kızılcık suyu gibi koli basilini temizlemekte yardımcı olduğunu ortaya koydu. Yaban mersini suyu zararlı bakterileri temizleyerek hastalığın tekrar görülme riskini azaltır.

Elma Sirkesi

Tüm elma sirkeleri potasyum ve enzimler açısından oldukça zengindir. Her gün içtiğiniz suya bir iki çay kaşığı elma sirkesi atmak kötü bakterileri idrar kesesinden temizleyerek iltihabın oluşmasına engel olur. Eğer sirkenin tadını sevmiyorsanız suyun içine ayrıca bir kaşık bal da ekleyebilirsiniz.

Karbonat

Karbonat idrar kesesi iltihabına iyi gelen diğer bir doğal ilaçtır. Bir bardak suya yarım çay kaşığı karbonat karıştırın ve için. Karbonat sudaki pH değerini dengeler ve bu sayede idrar kesesindeki bakteriler temizlenir. Bakteriler pH değerinin dengede olduğu bir ortamda yaşayamaz.

Uvaursi

Uvaursi idrar kesesindeki bakterileri temizlemeye iyi gelen bir bitkidir; fakat tanin içeren bitki hamile kadınların tarafından doktor gözetimi altında kullanılmalıdır.son düzenlenen zaman:

Anahtar Kelimeler
  • Sistit 4
  • Folik asit, C ve E vitaminieri içerir
  • Hamilelikte Sistit
  • Hamilelikte Sistit Olur Mu, Hamilelikte Sistit Tedavisi Nasıl Olur, Hamileyken Sistitten Korunmak İçin Neler Yapılmalı Konu Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Bu Makalemizde Yer Almaktadır
  • Şifalı Bitkiler Sistit
  • Sistit Tedavisinde Etkili Olan Şifalı Bitkiler Nelerdir, Bu Şifalı Bitkilerin Hazırlanışı Kullanım Şekilleri Bu Makalemizde Yer Almaktadır, Daha Detaylı Bilgi Edinmek İçin Sayfamızı İncelemeniz Yeterli Olacaktır
  • Sistit 3
  • Sistit, idrar kesesinde görülen enfeksiyon veya iltihaplanrnadır
  • Sistitte Kullanılan İlaçlar
  • Idrar Yollari Ve Üreme Sisteminde En Sik Görülen Hastaliklardan Biridir Zamaninda Tedavi Edilmezse Hastalik Böbrekleri De Etkileyecek Biçimde Yayilabilir Ve Mesane Ve Böbreklerde Kalici Hasarlar Olusturabilir
Facebook Yorumlari
Site Yorumlari