<%=blog_Title%>

İştah Açıcı Vitaminler

0 Yorum            Defa okundmuş       Tarih: 30.11.2013

Sadece Bitki Kökleri Kullanılarak Elde Edilmektedir Ve Eşi Benzeri Yoktur İçeriğinde Tamamen Bitkisel Kökler Ve Karışımlar Bulunmaktadır %100 Bitkiseldir

İştah Açıcı VitaminlerB-2 VİTAMİNİ:

Gerçek bir enerji deposu olan B-2 vitamini kanda alyuvarların oluşmasını sağladığı için derinin, özellikle de gözlerin sağlığı açısından çok önemlidir. Aşırı alkol, bu vitaminin en büyük düşmanıdır.

Ayrıca antibiyotikler ve sakinleştiricilerin de vücutta B-2’yi azalttığı unutulmamalıdır. B-2 vitaminini en çok el edebileceğimiz besinlere gelince: Et, tavuk eti, balık, süt ve süt ürünleri, turp, ıspanak, yumurta, mısır ve beyaz undan yapılmış ekmek bu gıdalardan bazılarıdır.

B-6 VİTAMİNİ (PYRİDOXİNE):

Bağışıklık ve sinir sistemimizin en büyük destekçisi olan B-6 vitamini, vücudumuzun proteinleri ve yağları öğütmesine yardımcı olur. Bilindiği gibi vücuda oksijeni dağıtan hemoglobin yine B-6 vitamini sayesinde meydana gelir. En önemli işlevlerinden biri de mekanizmamızın depresyona karşı direnmesini sağlayan serotonini oluşturuyor olmasıdır.

B-6 vitamini bakımından da aşırı alkol, sigara ve kan basıncı düşüren ilaçlar oldukça sakıncalıdır. Tavuğun göğüs eti, böbrek, karaciğer, yumurta, pirinç, soya fasulyesi, yulaf, fındık, fıstık, muz, patates, avokado ve somon balığı en fazla B-6 vitamini içeren besinler arasında yer almaktadır. Fazla oranda ve uzun süre kullanılması sinirlere zarar verebilir.

FOLİK ASİT:

Hücre oluşumunu sağlayan Folik Asit sağlığımız açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Öyle ki Folik Asit’in vücutta azalması kanser ve kansızlık riskini gündeme getireceğinden, ihmal edilmemesi gereken unsurlardan bir tanesidir. Folik Asit yetersizliği doğacak bebeklerin özürlü olma tehlikesine neden olduğundan anne adayları bu konuya daha fazla dikkat etmelidirler.

Çok fazla aspirin kullanmak, kolestrol düşürücüler, doğum kontrol hapları, sara ilaçları ve alkol de vücuttaki folik asit miktarını azaltır. Aynı zamanda yaşlılık Folik Asit depolarını eriten bir başka etken olarak gösterilebilir. Folik Asit bakımından; karaciğer, yumurta sarısı, ıspanak, yeşil yapraklı sebzeler, brokkoli, portakal ve portakal suyu oldukça zengindirler. Folik Asit’in fazlası B-12 vitaminin eksikliğinin ortaya çıkmasını önler, bu da sinirlere zarar verebilir.

KALSİYUM:

Kalsiyum vücudumuzun en önemli destekçilerinin başında gelir. Çünkü kemiklerin ve dişlerin güçlenmesi, alınan kalsiyum miktarıyla doğru orantılıdır. Kalsiyum ayrıca kaslar ve sinirler için de oldukça önemli bir mineraldir. Kanın pıhtılaşmasını sağlar ve kalın bağırsak kanserine karşı en güçlü silahtır.

Hamilelik, emzirme ve menapoz dönemleri ayrıca kafeinli içecekler vücuttaki kalsiyumu azaltacağından, bu gibi dönemlerde alınan gıdalara daha özen gösterilmesi gerekir.Süt ve süt ürünleri, mısır, sardalya balığı, kalamar, ıstakoz ve brokoli bol miktarda kalsiyum içeren besinlerdir. Gereğinden fazla alınan kalsiyum; demir, çinko, fosfor ve magnezyumun emilmesini engelleyebilir.

MAGNEZYUM:

Magnezyum, vücut sağlığı açısından çok önemli rolü olan bir mineraldir. Proteinlerin kana karışmasını, kasların ve sinirlerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayan yine magnezyumdur. Yaşlılar, diyet yapanlar ve alkollü içki kullananlar magnezyum takviyesine ihtiyaç duyan kesim arasında yer alır. Magnezyum yetersizliği iştah kaybına, depresyona, kasların zayıflamasına ve zaman zaman göz kararmasına sebep olabilir.

DEMİR:

Kanın, oksijeni vücuda dağıtmasına sağlayan hemoglobin, demir sayesinde oluşur. Regl ve hamilelik dönemleri vücuttaki demir seviyesini azaltan faktörlerdendir. Aynı zamanda yaşlılar, diyet yapanlar, vejeteryanlar da önlem almalıdırlar çünkü demir eksikliği anemi (kansızlık) hastalığına neden olur.

Kırmızı et, balık türleri, kuru fasulye, kurutulmuş meyve, yumurta sarısı ve yeşil yapraklı sebzeler, demir içeren besinlerden bir kaçıdır. Yüksek dozda alınan demir, kalp risklerini çoğaltır. Küçük çocuklarda çeşitli semptomlara hatta ölüme bile neden olabileceğinden dozajı konusunda dikkatli olunmalıdır.son düzenlenen zaman:

Anahtar Kelimeler
 • İştah Açıcı Şuruplar
 • Kilo Vermek İsteyenler Olduğu Kadar Bir Türlü Kilo Alamayıpta Bu Konuda Dert Yananlarda Vardır iştah Problemleri İçin İştah Açıcı Şuruplar Hakkında Bilgi Alabilmek İçin Aşağıdaki Makalemize Göz Atabilirsiniz
 • Ender Saraç Kilo Almanın Yolları
 • Sabah 2 Yuımurtadan Bol Kaşarlı Ve Tereyağlı Omlet, 3 Dilim Çekirdekli Ekmek ,1 Bardak Taze Sıkılmış Portakal Suyu,maydanoz,3 Tatlı Kaşığı Ev Reçeli
 • Gainer Kilo Aldırıcı
 • Gainer Kilo Aldırıcı ; Sporcu Destek Ürünlerinin Lider Markalarından Muscletech, Kilo Almakta Zorlanan, Yağsız Kilo Alarak Hacim Kazanmak İsteyenler İçin Yepyeni Bir Ürün Geliştirdi Ve Artık Bu Ürün Türkiye& 8217;de Satışlarda Yer Almaktadır
 • En Hızlı Kilo Alma Yöntemi
 • En Hızlı Kilo Almalı Yöntemlerinden Biride Sağlıklı Diyettir Sizde Sağlıklı Bir Diyet Belirleyin Kendinize Ve Bu Diyeti Uygulayın Sonuçlarını Sizde Göreceksiniz
 • Gainmax Kullananlar
 • Gainmax Kullananların Dikkatine ,gainmax; Kilo Alma Ve İştah Açmaya Yardımcı Formül, Metin İlaç Tarafından Üretilmiştir Bakanlık Onaylı Gainmax, %100 Bitkisel İçerikli Bir Gıda Takviyesi Olup; Kilo Allamama Sorununuzda En Büyük Yardımcınız Olacaktır
 • Kilo Aldırıcı İğne
 • Kilo Aldırıcı İğneler Artık Daha Güvenli,kilo Almak İçin Ne Yapmalı Sorusunun Cevabını Vermeye Çalışacağız Kilo Almak İçin Öncelikle Beslenme Alışkanlıklarınızda Köklü Değişikliklere Gitmeniz Gerektini En Baştan Belirtmekte Fayda Var
Facebook Yorumlari
Site Yorumlari