<%=blog_Title%>

Erken Boşalma Nasıl Giderilir

0 Yorum            Defa okundmuş       Tarih: 20.11.2013

Erkeklerde Sık Görülen Cinsel Sorunların Başında Erken Boşalma Gelmektedir Cinsel İlişkide, Erkeğin Kontrolü Dışında Boşalmasına Erken Boşalma Denilir Bazen Cinsel İlişkiye Başlamadan Önce Bile Boşalma Olabilmektedir Bazen De Birleşmenin İlk Birkaç Har

Erken Boşalma Nasıl GiderilirErkeklerin korkulu rüyası haline gelmiş olan erken boşalmanın giderilmesi için kendinizin uygulayabileceği pratik çözümler bulunduğu gibi psikojenik ve ilaçlı tedavi yöntemleri de varır.

 

Erken boşalmada pratik çözümler kişinin boşalma anını kontrol etmeyi öğrenmesinde yararlı olabilir ama kalıcı bir çözüm sunmayabilir.Erken boşalmanın önlenmesi için kullanabileceğiniz birkaç pratik yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

Cinsel ilişki esnasında boşalma anına yaklaşıldığında testisler kendiliğinden yukarı doğru çekilir.Boşalma refleksinin durdurulması için bu çekilmenin engellenmesi denenebilir.

Yukarı çekilmekte olan testisleri baş ve işaret parmağıyla boğumlayarak aşağıya doğru çekerseniz boşalma hissinin çabucak kaybolacağını fark edeceksiniz.Bu egzersiz tekrarlandıkça boşalmayı kontrol yeteneği de artar.

Penetrasyon esnasında boşalma anınınız yaklaştığını hissettiğinizde dilinizin ucu ile üst damağınıza (ağız tavanınıza) basınç uygulayın.Bu yöntem de boşalmanızı geciktrimede etkili olabilir.

Cinsel ilişkiye girmeden 1 saat kadar önce yüksek enerji içeren yiyecek ve içecekler tüketebilirsiniz.

Penis Yüzüğü (cock ring) elastiki bir plastik yüzüktürPenise takılarak boşalmayı geciktirirPenis yüzüğüyle kanın geri gitmesi engellenirBu boşalmayı geciktireceği gibi, ereksiyonunda bir süre daha korunması sağlanmış olur

Ritim ve Yön Değişikliği Yöntemi: Penisin vajinaya giriş açısını ve ritmini (hızını, derinliğini) değiştirinBu yöntemle penisin hep aynı yönden, sürekli aynı hızda ve yoğunlukta uyarılmasını engelleyeceğiniz için boşalmanız gecikecektir

Erkek, penetrasyonu farklı derinliklerde yaparak boşalmasını geciktirir ve cinsel penetrasyonu uzatarak partnerinin daha uzun süre uyarılmasını sağlar.Bu egzersizi, 10 defa 2-3 cm, 1 kez penisin tamamını vajinaya yerleştirilerek yapabilirsinizBoşalma durumunuza göre istediğiniz derinlikte penisin vajinaya girmesini sağlayarak uygulayabilirsinizBoşalma anı yaklaştığında durun ve boşalma hissi geri dönünceye kadar bekleyin.

9 Gelgit hareketlerinde, penisin yavaşça yerleştirilip, hızlıca çekilmesi uyarılma duygularını etkilerErkeğe, gelgit safhasını istediği kadar uzatma imkanı verirken kadınında daha fazla uyarılmasını sağlarBu uygulamayla da boşalmanızı geciktirebilmeniz mümkündür.

Cinsel ilişki sırasında sıkça pozisyon değiştirinPozisyon değiştirme dikkatinizi dağıtacağından, uyarılmanın yönünü ve hızını değiştireceğinden, erken boşalmayı geciktirir.

Çin Yöntemi I: Orgazm refleksini geri döndürmenin en iyi yollarından biri ise, işaret ve orta parmağı yan yana tutarak, anüs ile testis araşma 5-10 defa kısa ve güçlü basınç uygulanmasıdır.Bu şekilde boşalma geciktirilir.Bu yöntemde 5-10 defa kısa ve güçlü basınç yerine, 10 saniye sürekli basınçta uygulanabilir.

Çin yöntemi uygulama II: Anüs ile testis arası bölgeye sürekli veya kısa aralıklı basınç yaparken, aynı anda da mastürbasyon yapılarak bu egzersizi uygulayabilirsiniz.

Çin yöntemi uygulama III: Partneriniz, siz gelgit yaparken işaret ve orta parmağını yan yana tutarak anüs ile testis arasına basınç uygularBu ise erkeğin daha fazla sertleşmesini ve geç boşalmasını sağlayacaktır.

Sıcak bir duş, güzel bir masaj ve rahatlatıcı bitki çayları boşalmayı geciktirecektir Vücudunuzu rahatlatmak için kendinize has yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Boşalmayı geciktiren pozisyonlar: Erkeğin pozisyonunun boşalma üzerinde etkisi vardır.Bu yüzden bazı pozisyonlarda erkek daha geç boşalırErkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir.

Erkeğin altta olduğu, daha rahat edebildiği, kolay gevşeyebildiği ve efor harcamadığı bir pozisyonda erkek erken boşalmasını daha kolay geciktirir.

Cinsel ilişki sırasında hedef bir sayı belirleyin mesela 45 kere gelgit gerçekleştirmek için çaba sarf edinKendinizi 45 sayısına erişmeye odaklayın.ınsanın doğasındaki azmin gücü, kişinin amacına ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Cinsel ilişki sırasında derinden nefes alıp verin.Tüm vücudunuzun doğasını bu nefeslerle dinlendirerek boşalmanızı geciktirmek elinizdedir

 son düzenlenen zaman:

Anahtar Kelimeler
  • Erken Boşalmaya
  • Erken Boşalmaya Çözümler Nelerdir Erken Boşalmaya Çözüm Olan Etkenler Erken Boşalmaya Çözümler Hakkında Bilgiler Erken Boşalma Hakkında Tüm Bilgiler Bu Sayfalarda Yer Almaktadır
  • Erken Boşalmada Tedavi Yöntemleri
  • Erken Boşalmada Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Erken Boşalmada Tedavi Yöntemleri Hakkında Bilgiler Erken Boşalma Hakkında Tüm Bilgiler Bu Sayfalarda Yer Almaktadır
  • Erken Boşalmanın Nedenleri
  • Erken Boşalmanın Nedenleri Hem Psikojenik Hem De Organik Olabilir aslında Erken Boşalma Problemi Yaşayan Erkek Cinsel Hayatının Başından Beri Bunu Yaşamaktadır bu Tür Erken Boşalma Problemlerine Primer Erken Boşalma Durumu Denir bu Tür Erken Boşalmalarda
  • Erken Boşalma Tedavileri
  • Son Zamanlarda Depresyon Tedavisinde Kullanılan Bazı İlaçların Yan Etki Olarak Boşalmayı Geciktirdiği Fark Edilmiş Ve Bu İlaçlar Tedavide Kullanılmaya Başlanmıştır Bu İlaçlardan Hastalar Yarar Görmektedir
  • Erken Boşalmanın Başlıca Sebepleri Nelerdir
  • Erken Boşalmanın Başlıca Sebepleri Nelerdir; Kendisinin Ve Partnerinin Arzu Ettiği Süreden Daha Önce Oluşan Boşalmaya Erken Boşalma Denmektedir Detaylı Bilgiler Makalemizde Yer Almaktadır
Facebook Yorumlari
Site Yorumlari