<%=blog_Title%>

Adet Geciktirici İlaç İsimleri

0 Yorum            Defa okundmuş       Tarih: 17.11.2013

Adet Geciktirici İlaçlarla Her Mekanda Sevdiğiniz Kıyafetlerinizle Rahat Olabilirsiniz detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Makaleyi OkuyabilirsinizAdet Geciktirici İlaç İsimleri                                                

  

 Adet Geciktirici İlaçlarla Her Mekanda Sevdiğiniz Kıyafetlerinizle Rahat Olabilirsiniz.Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Makaleyi Okuyabilirsiniz.


Adet Geciktirici İlaç İsimleri                                 

 

 

Tatil veya başka işlerinizden dolayı adet geciktirici ilaçlar kullanma ihtiyacı duydunuz. Çünkü özel günlere denk gelen regl kadınları mutsuz edebiliyor. Adet Geciktirici ilaç isimleri ve kullanımı , yan etkileri hakkında yazımız…

Adet dönemlerinin çalışan bir kadın için çok önemli bir toplantı veya seminer dönemine denk gelmesi gerçekten büyük bir şanssızlık. Yada öyle bir denk geldi ki hiç hesapta yokken tam düğün haftası adet döneminiz üstüste geldi. Örnekler çoğaltılabilir.

Fizyolojik bir süreç olan adet (regl, mensturasyon) dönemlerinin gündelik yaşamınızı olumsuz etkileyeceği dönemler sizi strese sokabilir. Ancak bundan kurtulmak günümüz tanı ve tedavi yöntemleri sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor.

Planlanan günün adet döneminize denk geleceği ihitmali varsa öncelikle doktorunuzun muayenesi ve tavsiyeleriyle bu durumu erteleyebilirsiniz. Doktor muayanesi şart diyorum çünkü sonuç olarak kullanmanız gereken bir ilaç önerilecek ve bu da sizin vücudunuzun hormonal düzeniyle oynacak.

Doktorunuz eğer uygun görüyorsa size önereceği ilaç bir “progesteron” hormonu özelliği taşıyan bir ilaç olacaktır. Progesteron genel olarak vücudu hamileliğe hazırlayan hormonlardandır. Normal adet döngüsünde bu hormon, hamile kalmadıysanız baskılanarak rahim duvarından artıkların dökülmesini sağlayarak adet görmenize neden olur. Progesteron, hamile kalan anne adaylarında o regl döneminden itibaren düşmez. Rahim duvarını döllenen yumurta için hazır hale getirir.

Size önerilen ilaç ise progesteron muadili olduğu için rahim duvarında dökülmek için bekleyen artıkların sadece dökülmesini geciktirecektir. Siz ilacı bıraktıktan 2-3 gün sonra hormon fizyolojiniz yeniden düzene girerek dökülme gerçekleşecektir.

İlacın kullanımı: Progesteron preparatları eğer adet geciktirmek için kullanılacaksa mutlaka adetinizin başlayacağını tahmin ettiğiniz günden 3-5 gün önce kullanmaya başlamalısınız. Genelde sabah akşam kullanılan ilacı, planladığınız günün akşamına kadar kullanın. Ancak bu süre kesinlikle 10 günü aşmamalı. İlacı kestikten yaklaşık 2-3 gün sonra adet göreceksiniz.

Ya almayı unutursam: İlacı kullandığınız süre içinde sabah yada akşam dozlarından birini unutursanız, hatırladığınız ilk dozda unuttuğunuz ilacı da beraber kullanın. Sabah unuttuysanız akşam sabah almanız gereken tabletle beraber 2 tablet içmelisiniz.

Eğer almayı unuttuğunuz ilaç bir günü geçtiyse ve lekelenme/kanama olduysa artık ilaç kullanmayı bırakınız. Kanama başladıktan sonra ilaç kullanılmamalıdır. Kanama/lekelenme olmadığından eminseniz ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kimler bu ilacı kullanmamalı: İlaç karaciğer hastalarında, aşırı kilolu bayanlarda, çok sık sigara içenlerde ve zaten gebelik önleyici ilaç kullananlarda kullanılmamalı. İlacın senede en fazla bir iki kez kullanımı yeterlidir. Daha fazla kullanım vücudunuza zararlı olabilir. İlaçla ilgili karılaştığınız problemler için mutlaka doktorunuza danışmalısınız. 

 

 

 

 

 

Etiketler: cinsel güç artırıcı bitkisel ilaçlarcinsel gücü artıran kahve, cinsel gücü artırıcı bitkisel ilaçlar, cinsel takviye, cinsel gücü arttıran kahve, cinsel sağlık ürünleri Ankara, cinsel istek arttırıcı kahve, kadınlarda cinsel isteksizlik bitkisel tedavi, prof dr ateş kadıoğlu, cınsel gucu artıran bıtkıler, erkeklerde cinsel isteksizlik neden olur, seks gücünü artıran bitkiler, cinsel güç arttırıcı kahve, cinsellik erken boşalma, bayan azdırıcı damla eczane,cinsel geciktiriciler, ahmet maranki cinsel güç, bay bayan azdırıcılar, en etkili bayan uyarıcı, en etkili bayan azdırıcı damla, cinselliği artıran ilaçlar, cinsel istek arttırıcı haplar, cinsel iktidarsızlık nedenleri, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 son düzenlenen zaman:
Anahtar Kelimeler
 • Elma Şarabı
 • panyol ressam, Goya, unutamadığı sevgilisi düseşle sık sık elma şarabı da içerdi Bu şarabı n alkol derecesi düşüktür ve sağlık için, diğer şaraplara göre daha az tehlikelidir
 • Kekik İksiri
 • İyiyce kaynamış bir bardak suya iki yemek kaşığı kekik atın, ılımaya bırakın Buna yarım çay bardağı şarap katın Sabah, öğlen ve akşam yemeklerden önce bir kahve kaşığı için
 • Cinsel Organ Büyütme Yöntemleri
 • %100 Doğal Büyütme Tedavisine Yardımcı Olan Ürünler İle Penisinizi Büyütebilmeniz Artık Mümkün Penis Doğal Büyütme Yolları İle İlgili Tüm Bilgileri Bu Makalede İnceleyebilirsiniz
 • Cinsellikte Çinko
 • Erkekler cinsel temas sonucu çıkardıkları menileri ile önemli miktarda çinko kaybederler
 • Cinsel Orgazm Nedir
 • Orgazmın Tıptaki Son Gelişmelere Rağmen Halen Bilinmezliklerle Dolu Bir Terim Olduğunun Altını Çizen Cised Genel Başkanı Dr Cem Keçe; & 8220;örneğin Orgazm Olmakla Boşalmak Aynı Şey Değildir
 • Cinsel İlişkide Zevkli Pozisyonlar
 • Uzmanlara Göre Sevgilinizin Orgazm Anındaki Yüz İfadesi, Onun Aklını Nasıl Başından Aldığınız Konusunda Çok Şey Söylüyor Sevgilinizin Arzu Dolu İfadesinin Altında Yaşadıklarının İpucu Ve Bilinmeyen Yönleri Gizli!
Facebook Yorumlari
Site Yorumlari