<%=blog_Title%>

Karaciğer Leke

0 Yorum            Defa okundmuş       Tarih: 05.11.2013

Yaşlılık Lekeleri Olarak Da Bilinen Bu Lekeler Pigmanı Artmış Büyüklüğü Çil Boyuyla 5-8 Cm Arasında Değişebilen Zararsız Çillerdir Bunlar 55 Yaşından Sonra Gayet Sık Görülür Ve En Fazla Ellerin Üstünde Ve Alında Görülür Sıklıkla Güneşte Fazla Kalmaya B

Karaciğer LekeKaraciğer lekesi nedir, karaciğerde leke, akciğer lekesi nedir, akciğer lekesi, ciğerde leke tedavisi, ciğerde leke ne anlama gelir, ciğerde leke görülmesi, ciğerlerde leke. Karaciğer lekeleri yüzde veya ellerin üstünde düz açık kahverengi lekeler.

Yaşlılık lekeleri olarak da bilinen bu lekeler pigmanı artmış büyüklüğü çil boyuyla 5-8 cm. arasında değişebilen zararsız çillerdir. Bunlar 55 yaşından sonra gayet sık görülür ve en fazla ellerin üstünde ve alında görülür. Sıklıkla güneşte fazla kalmaya bağlansa da bilinmeyen nedenlerle olabilir.

TEDAVİ

Çoğu kimseler tedavi ettirmeye çalışmazlar. Estetik amaçlarla bunlar renk açıcı maddelerle hafifletilebilir veya dondurularak yok edilebilir. Yüksek koruma özelliği olan güneş yağı kullanmakla bunların tekrarı önlenebilir veya yenilerinin çıkması azaltılabilir.

Lentigo çillerle karışan bir deri renk bozukluğu hastalığıdır. Lentigo her yaşta görülebilir. Lentigo çilden daha koyu renkli ve büyüktür. Yaz kış deride kalır. Yaz aylarında rengi koyulaşır. Lentigonun çeşitleri vardır. An sık görülen solar lentigodur.

Karaciğer lekesi olarak da bilinir. Özellikle açık tenli kişilerde güneşe maruz kalan deri alanlarında görülür. El sırtı,yüz,omuz, sırt ve göğüs ön yüzde ortaya çıkar.

Değişik boyutlarda net sınırlı kahverengi lekeler şeklindedirler. El sırtında ortaya çıkanlar yaşlılık lekeleri olarak adlandırılır. Özellikle akut güneş yanıklarından sonra, sırt, omuz ve gövdede derinin soyulmasını takiben lentigolar yaygın bir şekilde deride belirebilir. Lentigolar kansere dönüşmez. Tedavileri estetik amaçlarla yapılır.
son düzenlenen zaman:

Anahtar Kelimeler
  • Solgar Karaciğer
  • Shark Liver Oil (Köpekbalığı karaciğer yağı) alkilgliserol adı verilen bir bileŞik grubunun en önemli kaynağıdır & 8226; Alkilgliseroller 1922 de Japon bilim adamları tarafından keŞfedilmiŞtir Alkilgliserollerin klinik kullanımıyla ilgili araŞtırmalar
  • Akciğer Enfeksiyonu Tedavisi
  • Akut Ve Kronik Olarak İkiye Ayrılan Akciğer Enfeksiyonlarının Belirtileri Değişiklik Gösterse De Var Olma Sebepleri Hemen Hemen Aynı Sorunlar Olmakta Ve Bakteriyel, Viral, Candida Sebeplerden Doğan Enfeksiyonların Da Çağımızda En Sık Rastlananları Zatürre
Facebook Yorumlari
Site Yorumlari